Geriausios žieminės padangos

Geriausios žieminės padangos. Žieminių padangų subtilybės. Žiema – nuostabus metas, kupinas šventiškų nuotaikų, pramogų gamtoje ir, žinoma, sniego. Vaikams žiema patinka. Vairuotojai skundžiasi, nes atėjo metas keisti vasarines padangas, laukia slidūs keliai ir vairavimo iššūkiai.

Geriausios žieminės padangos

geriausios žieminės padangos

Ne visi transporto priemonių savininkai į šį metų laiką žiūri negatyviai. Juk geras pasiruošimas išsprendžia daugelį rūpesčių. Automobilį žiemai dera pradėti ruošti nuo jo „apavo“ – žieminių padangų.

Dabar pasirinkimas yra nemažas, tai visada džiugina. Deja, ne visi geba surasti sau tinkamą variantą, nes nežino nuo ko pradėti. Pradžioje dera nuspręsti kokio tipo žieminių padangų reikia, nes galima rinktis dygliuotas, minkšto mišinio (dažnai vadinamos skandinaviško tipo) ar kieto mišinio padangų.

Naudinga pasidomėti:

Dygliuotos padangos

Dygliuotos padangos pasižymi labai geru sukibimu su apledėjusia kelio danga, stabdymo kelias yra trumpesnis, transporto priemonę lengviau valdyti posūkiuose, o jas eksploatuoti galima ilgiau nei kieto ar minkšto mišinio padangas. Pradedantis vairuotojas dygliuotomis padangomis apsidžiaugs, nes automobilio elgesys kelyje yra prognozuojamas.

Atrodo, kad jos turi vien tik pliusus ir jokių minusų. Bet tik po kol kas, nes šių padangų eksploatavimas Lietuvos keliuose kelia tam tikras diskusijas. Neaišku, ar ateinantį sezoną jos nebus uždraustos. Ne vieną kartą šis klausimas buvo nagrinėjamas valdžios institucijose. Galutinio ir aiškaus sprendimo dar nėra.

Geriausios žieminės padangos – kokios alternatyvos?

Minkšto mišinio padangos buvo sukurtos Skandinavijoje, kaip dygliuotų padangų alternatyva. Skandinavai kurti patikimus produktus geba, todėl jos išplito ir kituose atšiauraus klimato šalyse. Tokio tipo padangos yra mažiau triukšmingos, gerai sukimba su snieguota ar apledėjusia kelio danga. Regis, jos puikiai tinka Lietuvos keliams. Deja, ne visada. Optimaliausia temperatūra, kurioje atsiskleidžia visos padangų savybės yra minus dešimt laipsnių ir žemiau. Lietuvoje tokia temperatūra dažna, bet ilgai neužsilaiko. O esant teigiamai temperatūrai ir šlapiam, ar sausam asfaltui, pasireiškia automobilio nestabilumas ir ilgas stabdymo kelias.

Kieto mišinio padangos – populiariausias padangų tipas Europoje. Jos pasižymi geru sukibimu, net kai kelias yra šlapias ar padengtas šlapiu sniegu. Automobilis išlieka stabiliu, net prie didelio greičio. Pagrindinis minusas, tai prastas sukibimas su apledėjusia kelio danga.

Panašu, kad optimaliausio varianto žiemai Lietuvos vairuotojai neturi. Oro temperatūra dažnai kinta, nemažas kritulių kiekis, tad dera pasverti savo poreikius ir įvertinti turimą transporto priemonę, nes gamintojai yra pateikę rekomendacijas, kurios žieminės padangos bus saugiausios. O jei esate jaunas vairuotojas, kuriam dar trūksta vairavimo patirties, rinkitės dygliuotas padangas. Atšiaurią žiemą tikrai nepaslysite.

Kaip reglamentuoja Lietuvos Respublikos teisiniai aktai, žieminės padangos pribalo būti naudojamos tik žiemos sezono metu.

Straipsnis paimtas ir panaudotas iš Geriausios žieminės padangos Padanguangaras.lt